Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Rusza pierwszy etap rewitalizacji...

Aktualności

Rusza pierwszy etap rewitalizacji centrum gminy Jabłonna! - największej inwestycji zaplanowanej na 2018 r.

Rusza pierwszy etap rewitalizacji centrum gminy Jabłonna! - największej inwestycji zaplanowanej na 2018 r.

Opublikowano: 30.10.2018 26 październik, piątek był to ważny dzień dla naszej gminy. Dzięki dużemu zastrzykowi finansowemu z Unii Europejskiej nasze marzenia zmieniają się w rzeczywistość. W piątek Wójt Gminy Jabłonna Magdalena Sałek i Skarbnik Gminy Jolanta Góra podpisały umowę na realizację dwóch zadań w ramach kompleksowej rewitalizacji centrum gminy. Jabłonna.
Dlaczego mieszkańcy tak długo czekali na rozpoczęcie realizacji pierwszego etapu inwestycji? - Projekt uległ przesunięciu z uwagi na to, że dwukrotnie musieliśmy ogłaszać przetarg i szukać wykonawcy. Tym bardziej się cieszymy, że w dniu dzisiejszym Pan Piotr Gutek - prezes zarządu firma Apartment Sp. z o.o. podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych - mówi Magdalena Sałek.
 
Pracę ruszają jeszcze w tym miesiącu i będą polegały na budowie placu promocji produktów lokalnych i rolnictwa z infrastrukturą (teren za skwerkiem) wraz z budową drogi dojazdowej do placu promocji. Mam więc nadzieję , że już niedługo zobaczymy zmiany centrum naszej gminy na własne oczy, a nie tylko na załączonych koncepcjach ( wizualizacjach). 
 
W 2019 r. rozpoczniemy realizację drugiego etapu inwestycji polegającą na przebudowie remizy OSP w Jabłonnie-Majątek na potrzeby świetlicy środowiskowej i miejsca spotkań dla mieszkańców.
 
W trzecim etapie, który zaplanowany jest na w 2020 r, wykonamy budowę parkingu (teren, na którym obecnie znajduje się budynek GOPS i Biblioteka) oraz remont i przystosowanie obecnego budynku Urzędu Gminy Jabłonna na potrzeby Biblioteki i miejsca spotkań dla mieszkańców. W ramach ostatniego etapu na miejscu dawnego placu targowego powstanie teren rekreacyjny - park z placem zabaw, siłownią zewnętrzną i parkiem sensorycznym. 
 
Na realizację ponad 8 mln inwestycji gmina pozyskała 85% dofinansowanie w ramach Działania 13.8 Rewitalizacja Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WL 2014-2020.