Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Dzień Bezpiecznego Internetu

Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Opublikowano: 14.02.2019 Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej w Tuszowie wzięli udział w niezwykłych zajęciach. Dzięki współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej uczestniczyli w akcji "Koduj z UKE" i lekcji programowania Inteligentnego Miasta, którą pracownicy UKE przeprowadzili w studio TVP3 Lublin.

Za pomocą makiety Inteligentnego Miasta uczniowie poznawali czym jest krokowe wykonywanie działań, algorytm, instrukcje warunkowe oraz pętle. Dzieci zobaczyły jak w praktyce wykorzystać programowanie, jak automatycznie włączać i wyłączać latarnie miejskie, opuszczać szlabany, kiedy jedzie pociąg oraz zapalać światła kolejowe i drogowe.

Nie mniejszą atrakcją dla naszych uczniów była również sama wizyta w studio TVP Lublin, gdzie w obecności kamer odbywały się zajęcia z kodowania. Fragmenty z nagrania tak wyjątkowej lekcji mogliśmy również oglądać w Panoramie Lubelskiej.

Uczniowie wyszli zachwyceni zarówno formą zajęć, jak i obecnością w telewizji i studio nagrań. Dziękujemy pracownikom UKE za pokazanie w praktyce, do czego może służyć kodowanie oraz jak ogromne znaczenie i zastosowanie ma w życiu codziennym.

Agnieszka Nawłatyna