Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Dotacje na Klub Dziecięcy w gminie...

Aktualności

Dotacje na Klub Dziecięcy w gminie Jabłonna

Dotacje na Klub Dziecięcy w gminie Jabłonna

Opublikowano: 08.03.2019 W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wręczono promesy w ramach programów Maluch +. Dofinansowania otrzymali przedstawiciele ośmiu samorządów w tym Gmina Jabłonna. Promesy przekazali na ręce Pani Kierownik Agnieszki Wójtowicz Wiceminister w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz i Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.
Bardzo mi zależy, żeby takie miejsca powstawały na terenie województwa lubelskiego. Miejsca opieki dla dzieci do lat trzech to ważna sprawa. Ma przywrócić wolność rodzicom. Czy matki chcą same opiekować się dziećmi, czy z różnych powodów chcą łączyć to z pracą zawodową. Utworzenie takich miejsc daje szansę i wybór.  Chcemy, aby takie miejsca były w każdej gminie – zaznaczył wiceminister Michałkiewicz.
 
Na terenie Gminy Jabłonna w 2019 roku powstanie 15 miejsc dla dzieci w wieku do lat 3 w Klubie Dziecięcym "Zielone Jabłuszko" przy Zespole Szkół w Piotrkowie.
 
Całkowita wartość projektu wynosi 614 981 zł. Przyznana dotacja pochodząca ze środków  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wyniesie 450 000,00 zł natomiast wkład własny Gminy Jabłonna wyniesie  164 981 zł.
 
W ramach projektu zaplanowano prace budowlane polegające na dostawaniu pomieszczeń do potrzeb dzieci oraz zakup pierwszego wyposażenia tj. meble, wyposażenie wypoczynkowe, wyposażenie kuchenne.
Funkcjonowanie Klubu Dziecięcego rozpocznie się od początku 2020 roku.