Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Ruszyła Otwarta Strefa Aktywności w...

Aktualności

Ruszyła Otwarta Strefa Aktywności w Tuszowie

Ruszyła Otwarta Strefa Aktywności w Tuszowie

Opublikowano: 27.03.2019 8 marca 2019 r. zakończył się montaż urządzeń i można już zacząć korzystać z placu zabaw i siłowni plenerowej zlokalizowanej w Tuszowie na placu za remizą strażacką. OSA to ogólnodostępne, plenerowe miejsce sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład której weszły: siłownia zewnętrzna, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier ze stołem do gry w szach oraz ławkami do odpoczynku. W najbliższym czasie w obrębie siłowni i placu zostanie zasiana trawa.

Na utworzenie strefy sportowo-rekreacyjnej w Tuszowie Gmina Jabłonna pozyskała dotację w kwocie 50 tyś ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki co stanowi blisko 50% wszystkich poniesionych kosztów. Dzięki temu stała się jedną z 792 gmin z całego kraju, które w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA), otrzymały wsparcie na budowę miejsc spotkań i aktywności całych rodzin – dzieci, rodziców, seniorów.

Łączna wartość inwestycji wyniosła 107 943,13 zł

Mamy nadzieję, że powstały kompleks umożliwi mieszkańcom gminy Jabłonna spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny i stanie się miejscem integracji społecznej dla wszystkich mieszkańców w różnym wieku i o zróżnicowanej sprawności fizycznej.

Powstały obiekt stanowi uzupełnienie istniejącej infrastruktury sportowej na terenie Gminy Jabłonna.