Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Dzień Sąsiada w Czerniejowie

Aktualności

Dzień Sąsiada w Czerniejowie

Dzień Sąsiada w Czerniejowie

Opublikowano: 25.05.2019 28 maja (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców Czerniejowa i Czerniejowa-Kolonii na Dzień Sąsiada do remizy OSP w Czerniejowie.
Drodzy Mieszkańcy Czerniejowa i Czerniejowa-Kolonii,
dostajecie zaproszenie na organizowany przez nas Dzień Sąsiada. Jest to wydarzenie znane na całym świecie, które ma na celu wzmocnienie więzi sąsiedzkich, poznanie nowych osób, spędzenie ze sobą czasu. Chcemy, by odbyło się ono także u nas i mamy nadzieję, że wezmą Państwo udział w tym świętowaniu.
Spotykamy się w ostatni wtorek maja, czyli 28.05.2019 r. w remizie w Czerniejowie. Zaczynamy o godz. 18:00
 
W planach mamy: ognisko z piosenkami biesiadnymi, animacje i zabawy dla dzieci, kino pod chmurką, popcorn. Ale też chcemy sąsiedzko zdmuchnąć świeczki na torcie i poczęstować się nim, zasadzić drzewo oraz w sposób uroczysty chcemy powitać mieszkańców, którzy zamieszkali na terenie naszych miejscowości w ostatnich latach.
 
Oto kilka informacji praktycznych.
1. Prosimy, by Panie przyniosły na wspólny stół własne ciasta i słodkości, z których słyną i którymi chciałyby poczęstować innych mieszkańców. My zapewniamy kawę i herbatę – do nich idealnie pasowałyby wypieki, wtedy też od razu milej się rozmawia, a o to nam też w tym dniu chodzi.
2. W planach jest ognisko (jeśli pogoda dopisze) – przynieście własny prowiant (kiełbaska, chleb).
3. Całość planowana jest na dworze, w tym film - więc, żeby nie było Państwu zimno prosimy zabrać koc czy coś ciepłego do okrycia się.
4. W przypadku złej pogody, niech nie rezygnują Państwo z przyjścia, świętowanie przeniesiemy do remizy.
 
Ponieważ zależy nam na tym, by informacja ta dotarła do jak największej liczby mieszkańców, prosimy, byście po przeczytaniu tego listu, przekazali go wraz z zaproszeniem dalej, do kolejnego sąsiada. Niech przekazują Państwo osobom mieszkającym po Waszej stronie drogi, czyli np. mieszkający po stronie od pól, przekazują tym, którzy mieszkają od strony pól, po prawej stronie drogi na Chmiel przekazują tym, co są po prawej stronie. Zaproszeń będzie kilka, więc mamy nadzieję, że krążąc po miejscowości dotrą do każdego. Na koniec gorąco zachęcamy do tego, by wzięli Państwo udział w tej uroczystości. Mamy piękną tradycję spotkań sąsiedzkich, które odbywały się do tej pory – kolędowań, pikników i festynów, wróćmy do tego.

Komitet Sąsiedzki:

- Mieszkańcy Czerniejowa i Czerniejowa-Kolonii,

- Sołtys Czerniejowa-Kolonii – Marcin Jakubusek,

- Koło Gospodyń Wiejskich z Czerniejowa,

- Witold Wójcik – prezes OSP Czerniejów,

- we współpracy z Centrum Kultury Gminy Jabłonna.