Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Zapraszamy na koncert zespołu Troye...

Aktualności

Zapraszamy na koncert zespołu Troye Zillia

Zapraszamy na koncert zespołu Troye Zillia

Opublikowano: 21.06.2019 W najbliższy piątek 21 czerwca o godzinie 19.00 zapraszamy do Skrzynickiego Ośrodka Teatralnego w Skrzynicach Pierwszych na koncert zespołu Troye Zillia. Wstęp wolny!
Zespoł Troye Zillia tworzą osoby o niesamowitej muzykalności i miłości do życia. Uczęstnicy zespołu od wielu lat są związani z muzyka, fascynują się tradycyjną ukrainską kulturą, smiało eksperymentują, laczac m. in. elementy jezzowe, regge oraz style muzyczne z piesniami tradycyjnymi. Grają na różnych instrumentach muzycznych i kochają wspolpracować z publicznoscią. Zespoł ma za sabą różne festiwale i występy w Ukrainie, Mołdowie, Gruzji, Austrii, Niemczech oraz w Polsce. Nie boi się długich tras i lączy granicę różnych krajów.
 
Troye Zillia wykonują bardzo różne własne aranżacje począwszy od prostego folku, przez bossa nove, aż do energetycznych afrykańskich rytmów. Muzyka prezentowana przez artystów to kompilacja zarówno instrumentów jak i repertuaru. Instrumenty to współczesne elektroniczne ”klawisze” z rzadko spotykaną w grupach tego typu bandurą, wsparte nawet bardziej oryginalnymi np. perkusyjną darbuką. Z repertuarem podobnie, współczesność oryginalnie zaaranżowana, połączona z tradycyjnym ukraińskim folklorem, a to wszystko spojone talentem członków grupy i ich wrodzoną muzykalnością. Świetnie brzmi z nimi wokalistka z folkowo jazzowym brzmieniem głosu. Ona też prowadzi cały występ, łapiąc świetny kontakt z widownią.