Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Apel o wsparcie jednostki Ochotniczej...

Aktualności

Apel o wsparcie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielu

Apel o wsparcie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielu

Opublikowano: 25.06.2019 Z kim w naszym społeczeństwie kojarzy się strażak - ochotnik? Z poczuciem bezpieczeństwa, chęcią pomocy, czerpaniem radości z ochrony życia i mienia innych ludzi. Tacy właśnie jesteśmy. Chcemy być kimś, na kim mieszkańcy mogą polegać.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielu bierze udział w akcjach pożarniczych i pomaga w sytuacjach, gdy zagrożone jest życie ludzkie. Każdorazowo ochotnicy narażają własne życie, by pomagać innym. Codziennie dbamy o bezpieczeństwo i spokój mieszkańców Chmiela oraz okolicznych miejscowości na terenie gminy Jabłonna.

Działania, jakie podejmujemy, łączą się jednak z potrzebami finansowymi. Dodatkowo jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielu zgłosiła gotowość przystąpienia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wymogiem tego są odpowiednie warunki lokalowe, sprzętowe oraz osobowe. 

W związku z tym podjęliśmy starania na pozyskanie funduszy na remont garaży naszej remizy. Koszty tego są bardzo wysokie. Naszym celem jest przeprowadzenie prac budowlanych, wymiana bram na automatyczne, położenie nowej instalacji elektrycznej i tynków, a także zamontowanie szafek na osobiste wyposażenie każdego strażaka.       

Dlatego też zwracamy się z apelem zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych  o wsparcie dla naszej jednostki w postaci środków pieniężnych, sprzętu bądź materiałów, których potrzebujemy. Każde wsparcie, jakim zostaniemy przez Państwa obdarowani, zostanie przez nas docenione i wynagrodzone naszą wdzięcznością.

Pomaganie innym leży w naszej naturze, więc kiedy my potrzebujemy pomocy, zwracamy się do Państwa, jako do naszych przyjaciół o pomoc.

„Godzina 03:00. Nagle głuchą ciszę przerywa wycie syreny. Wstajesz z łóżka jak oblany zimną wodą. Chwytasz ubrania w ręce i lecisz … nie patrząc na to czy pada czy jest zimno, na zmęczenie po pracy. Czujesz jak serce rozrywa ci klatkę piersiową, przypływ adrenaliny i strachu.

Nie robimy tego dla pieniędzy, robimy to z pasją dla ratowania życia i mienia. Najlepszą nagrodą jest zwykłe „dziękuję”, szkoda, że przez tak wielu jesteśmy niedoceniani…”

Pamiętaj, że ten strażak, którego wspomożesz, jutro może ratować Twoje życie albo mienie.     

 

Z wyrazami szacunku

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielu

 

 

W przypadku wsparcia finansowego dane do przelewu:

Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielu, 23-114 Chmiel Pierwszy 23, nr rachunku bankowego: RBS Bychawa oddz. Jabłonna 42 8685 0001 0022 2327 2000 0010 z dopiskiem: „Darowizna na rzecz OSP w Chmielu”.