Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Dlaczego nie potrafimy dbać o dobro...

Aktualności

Dlaczego nie potrafimy dbać o dobro wspólne?

Dlaczego nie potrafimy dbać o dobro wspólne?

Opublikowano: 18.07.2019 Przystanki autobusowe przy drodze wojewódzkiej nr 835 stoją zaledwie 2 tygodnie, a już zostały pomazane przez nieznanych sprawców. Mało tego, w ostatnich dniach stłuczone zostały szyby na przystankach w Czerniejowie, Jabłonnie Drugiej i Piotrkowie Drugim. Czy naprawdę nowe przystanki autobusowe tak przeszkadzają, że należy je niszczyć?

Prosimy pamiętać, że zakupione one zostały za pieniądze gminne i pieniądze z funduszy sołeckich – a więc pieniądze pochodzące z naszych podatków! Dlaczego więc sami pozwalamy na niszczenie naszej wspólnej własności? Koszt zakupu i montażu wszystkich nowych przystanków przy drodze wojewódzkiej nr 835 to kwota około 114 000,00 zł!

Wszystkie akty wandalizmu, które dokonywane są na mieniu gminnym zgłaszane są przez Urząd Gminy Jabłonna na policję. Bardzo często jednak nie udaje się ustalić sprawcy, gmina natomiast musi z własnego budżetu płacić za naprawy zniszczonych rzeczy i budynków.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Jabłonna!

Nie pozwalajmy na niszczenie naszego dobra wspólnego. Jeśli ktokolwiek zauważy, że nasze dobro wspólne, majątek Gminy Jabłonna, jest niszczone, prosimy o natychmiastowe zawiadomienie o tym policji.

Nie bądźmy obojętni na to co się dzieje wokół nas!