Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Światłowód w Gminie Jabłonna

Aktualności

Światłowód w Gminie Jabłonna

Światłowód w Gminie Jabłonna

Opublikowano: 13.10.2019 Na terenie Gminy Jabłonna firma FIBEE I prowadzi działania projektowe i realizacyjne w ramach trzeciego etapu Działania 1.1 Program Operacyjny Polska Cyfrowa „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Działanie ma celu wybudowanie nowoczesnej światłowodowej infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie Gminy Jabłonna.

Priorytetem w projekcie POPC jest podłączenie jednostek oświatowych wskazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Wybudowana sieć OSE pozwoli szkołom na bezpłatne korzystanie z Internetu o wysokiej przepustowości, dzięki temu nauczyciele otrzymają nowoczesne rozwiązania do wykorzystania w codziennej pracy z dziećmi. Ponadto wybudowana sieć światłowodowa umożliwi korzystanie z nowoczesnych usług telekomunikacyjnych przez mieszkańców Gminy Jabłonna, firmy i instytucje.

Budowa sieci jest bezpłatna. Ani mieszkańcy, ani Gmina, Szkoły - nikt z Państwa nie ponosi opłat za wybudowanie sieci. W pierwszym etapie budowane będą główne kable rozdzielcze, podłączenia bezpośrednio do domów będą realizowane na etapie podłączenia ewentualnej usługi jeśli Odbiorca będzie chciał korzystać z dostępnych usług. Oczywiście wybudowanie sieci nie rodzi obowiązku korzystania z usług. Samo późniejsze podłączenie abonenta do sieci również jest nieodpłatne, płatny jednak będzie już abonament za usługi telekomunikacyjne.

Biuro Projektowe PB PROJEKT z Lublina jest jednym z Wykonawców prac projektowych w zakresie Inwestycji na terenie Gminy Jabłonna. Już niebawem pracownicy tej firmy będą kontaktować się z mieszkańcami celem dokonania uzgodnień umożliwiających budowę sieci światłowodowej. Wszelkie pytania dotyczące powyższej inwestycji można kierować do Biura Projektowego PB PROJEKT – tel.: 574 001 545; e-mail: biuro@pbprojekt.lublin.pl; projektant sieci Przemysław Baduchowski.