Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Gmina Jabłonna na 4. miejscu w woj....

Aktualności

Gmina Jabłonna na 4. miejscu w woj. lubelskim!

Gmina Jabłonna na 4. miejscu w woj. lubelskim!

Opublikowano: 09.03.2020 Od 160 tys. zł w Zabrodziu do blisko 20 mld zł w Warszawie - tyle wynosi wartość projektów unijnych realizowanych w gminach od początku obecnej perspektywy - podał Główny Urząd Statystyczny. Łączna wartości projektów z polityki spójności w połowie ub.r. wyniosła niemal 407,5 mld zł. Gmina Jabłonna zajęła w tym rankingu wysokie pozycje.
Ranking opublikowany przez GUS w lutym 2020r. dotyczący wartości umów/decyzji o dofinansowanie dla gmin na koniec I półrocza 2019 r. plasuje gminę Jabłonna na wysokim 20. miejscu wśród 213 gmin w woj. lubelskim.
 
 
Jednocześnie Gmina Jabłonna zajęła 4. miejsce w powiecie lubelskim jak również bardzo wysokie 4. miejsce pod tym względem wśród gmin wiejskich woj. lubelskiego (na 165 gmin wiejskich).
 
Dane GUS dotyczą wszystkich projektów realizowanych na terenie danej gminy czy miasta; nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez samorząd. Podane liczby odnoszą się do podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych i uwzględniają koszty niekwalifikowalne.
 
Chodzi o fundusze ze środków UE na lata 2014-2020, dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych, takich jak Infrastruktura i Środowisko, a także programów regionalnych, po które mogą sięgać beneficjenci na obszarze danego województwa. Natomiast w zestawieniu nie wzięto pod uwagę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) i PO RYBY.
 
LINK DO TABELI: TUTAJ
Powrót