Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Gmina Jednostki organizacyjne Świetlica w Jabłonnie-Majątek

Świetlica w Jabłonnie-Majątek

Od 2020 roku po modernizacji budynku OSP Jabłonna powstała w nim również świetlica środowiskowa. Część budynku jest przeznaczona na działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie, a część na działalność kulturalną, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Razem z Centrum Kultury Gminy Jabłonna udało się zorganizować szereg zajęć dla dzieci i młodzieży, są zajęcia teatralne, kulinarne, językowe czy muzyczne. Dorośli także mają możliwość skorzystania z oferty świetlicy: aerobiku, czy z warsztatów rękodzielniczych i artystycznych. Do tej pory odbyło się parę takich warsztatów m.in. tworzenie donic z recyklingu, kwiatów z krepiny czy dekoracji wiosennych. Mieści się tu również Pracownia Orange, w której też dzieją się ciekawe rzeczy, braliśmy udział w projekcie „Zróbmy sobie miejsce” gdzie młodzież majsterkowała, szyła, robiła kompozycje roślinne aby zagospodarować miejsce w pracowni, czy „Czysto i modnie jest w Jabłonnie” – ekologiczny projekt dla młodzieży szycia eko-ubrań i stworzenia pokazu mody. W ferie i wakacje organizowane są zajęcia dla dzieci, a także cały rok jest dyżur świetlicowy podczas, którego można przyjść odrobić lekcje, pobawić się i poczekać na rodziców. Do świetlicy można również po prostu przyjść i spędzić z nami swój wolny czas, można pograć w planszówki, w ping ponga czy po prostu pogadać przy herbacie :)

Tutaj swoją siedzibę mają także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jabłonnie Pierwszej oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jabłonnie Drugiej. Spotykają się tutaj regularnie obradują, wiją wianki dożynkowe, palmy, robią ozdoby, gotują czy śpiewają.

Jest to także przestrzeń, do której mieszkańcy mogą zgłosić się o pomoc, ponieważ działają tu punkty pomocy prawnej, psychologa oraz terapeuty uzależnień.

Opiekunem świetlicy jest p. Izabela Giza, kontakt tel. 661 507 224, email: i.giza@jablonna.lubelskie.pl

Gminny Ośrodek Pomocy
Społecznej w Jabłonnie
Centrum Kultury
Gminy Jabłonna
Gminna Biblioteka Publiczna
w Jabłonnie
Zespół Szkół
w Jabłonnie
Zespół Szkół w Jabłonnie
Zespół Szkół
w Piotrkowie
Zespół Szkół w Piotrkowie
Szkoła Podstawowa
w Tuszowie
Szkoła Podstawowa w Tuszowie
Szkoła Podstawowa
w Skrzynicach
Szkoła Podstawowa w Skrzynicach
Szkoła Podstawowa
w Czerniejewie
Szkoła Podstawowa w Czerniejewie
Digitalizacja zasobów kulturowych
Grafika ikona książka ikona komputer na rozmytym tle
Klub Dziecięcy Zielone Jabłuszko
grafika tło robaczek na łące i logo Sielone Jabuszko